Jakie są różne rodzaje materacy?

Istnieje pięć głównych typów materacy:

Sprężyna kieszeniowa - jest to najbardziej tradycyjny rodzaj materaca i ma sprężyste, sprężyste odczucie dzięki sprężynom, które są wszyte w pojedyncze kieszenie z tkaniny. Te sprężyny - dostępne z różnymi poziomami naciągu - również sprawiają, że materac jest wytrzymały i trwały. Materace ze sprężynami kieszonkowymi można napełniać różnymi materiałami dostosowanymi do potrzeb, w tym wełną zapewniającą wygodę i oddychalność. W przeciwieństwie do pianki lateksowej i pamięciowej nie formują się one do ciała ani nie ogrzewają w nocy.

Pianka z pamięcią - te nie mają zbyt dużej sprężyny, a zamiast tego kształtują się do kształtu ciała, co oznacza, że ​​mniej prawdopodobne jest zakłócenie spokoju partnera, gdy poruszasz się w nocy. Dobrze zachowują swój kształt i wiele "nowej generacji" jest już gotowych do walcowania (łatwo mieści się w bagażniku) lub nawet pakowanych próżniowo (i dostarczane do domu). Z drugiej strony mogą one utrzymywać ciepło ciała, dzięki czemu czujesz się gorący i lepki - szczególnie jeśli są bardzo miękkie.

Matratze 80x200 cm | Schaumstoffmatratzen zu den besten Preisen:
tanato.de/matratzen-80x200-cm/

Latex - Są podobne do pianki memory, ale z nieco większą sprężyną. Naturalny lateks jest lepszy od lateksu syntetycznego, a także antybakteryjny i odporny na roztocza i pleśń. Istnieją dwa rodzaje lateksu - cięższy, gęstszy lateks Dunlop i lateks Talalay, który jest lżejszy i bardziej miękki. Są one również dostępne w stylu "nowej generacji", z tą wadą, że są one podobnie podatne na utrzymywanie ciepła ciała. Niektóre materace lateksowe utrzymują się dłużej niż 20 lat.

Hybrydy - te kombinacje to mieszane i dopasowane wersje materacy. Na przykład rdzeń sprężynowy (dzięki czemu uzyskujesz wyporność) z piankową warstwą wierzchnią (dzięki czemu uzyskujesz efekt formowania).

Sprężyna ciągła lub otwarta - pierwsza wykonana jest z pojedynczego, zapętlonego drutu, podczas gdy druga jest wykonana z pojedynczych sprężyn zamocowanych razem jednym drutem. Chociaż są one najbardziej przyjazne portfelowi ze wszystkich materaców, mogą być niewygodne (w najgorszych przypadkach rzeczywiście czuć sprężyny) i cała sprawa się porusza, jeśli się poruszasz, co oznacza, że ​​najprawdopodobniej zakłócisz partnera. Materace zwojowe również zużywają się najszybciej, a Ty i twój partner możecie się spotkać w środku, gdy zwiotczenie powoduje, że człowiek toczy się do wewnątrz.

Przymierzając się do zakupu materaca warto również sprawdzić stronę niemieckojęzyczną tanato.de, na której znajduje się oferta dobrej klasy materacy w konkurencyjnych cenach.